اطلاعیه هیئـت مـدیره انجمن جـراحان ارتـوپدی ایـران

آبان ۲۳, ۱۴۰۱

همکاران محترم با سلام و احترام؛
همان گونه که مستحضر هستید در کمال تعجب روز قبل ماموران به منزل ریاست محترم انجمن ارتوپدیآقای دکتر محمد رازی رفته و ضمن بازرسی و ضبط تلفن همراه، رایانه، پاسپورت و اقلام دیگر نامه احضار ایشان را ابلاغ کردند مجموعه این حوادث مایه تاسف جامعه ارتوپدی است چرا که برخوردی این چنین با یکی از رزمندگان قدیمی دفاع مقدس که هم چنان دل نگران حفظ حرمت جامعه پزشکی و شان مردم عزیز ایران است بسیار مایه تعجب گردید.
دکتر محمد رازی به گواهی سابقه شغلی و تاریخ شفاهی ما هم چون تمامی جامعه پزشکی کشور همواره دغدغه آرامش و سلامت جامعه همراه با ارتقا دانش ارتوپدی کشور را داشته است که از جمله آن میتوان به درمان مجروحین جنگ تحمیلی و ورزشکاران برجسته اشاره کرد. این تجربه ها ایشان را به عنوان یکی از مطرح ترین جراحان ارتوپدی آسیا و بلکه جهان قرار داده است که ریاست انجمن پزشکی ورزشی آسیا و ارتقا انجمن زانو و آسیب های ورزشی ایران از مهم ترین این دست آورد هاست. علاوه بر این دارا بودن سه دوره بالاترین آرا انجمن ارتوپدی ایران و انجمن زانو و آسیب های ورزشی کشور و کسب بالاترین آرا در انتخابات سازمان نظام پزشکی در سال 1400 حکایت از مقبولیت بسیار زیاد ایشان در جامعه علمی و پزشکی کشور دارد.
دکتر رازی با این سبقه علمی و شخصی همواره در اجرای وظایف حقوقی چه در شان ریاست انجمن های علمی و چه به عنوان قائم مقام نظام پزشکی تهران سعی در حفظ منزلت پزشکی و برقراری آرامش و ایجاد شرایط پایدار علمی کشور داشته است که بهترین نمونه آن برگزاری سی امین کنگره بین المللی علمی سالانه ارتوپدی در شرایط فعلی کشور است که هنوز ماهی از پایان آن نمیگذرد.
بدیهی است که فعالیت ایشان در راستای پیشنهاد نقد دلسوزانه به نحوه مدیریت کشور بوده که این روزها وظیفه هر ایرانی فرهیخته علاقمند به حفظ کیان ایران است که از وظایف ایشان در جایگاه ریاست انجمن جراحان ارتوپدی وقائم مقام نظام پزشکی میباشد. لازمه تاثیرگذاری نقد و بحث، دانش تخصصی و مقبولیت اجتماعی نقاد است که سابقه علمی و شخصی دکتر رازی ایشان را در این جایگاه قرار میدهد و استفاده از این ظرفیت ها به صلاح کشور و حذف این کانال ها از خرد جمعی به دور است.
جامعه ارتوپدی کشور مطمئن است که عنایت به سرمایه اجتماعی و علمی روشن پزشکان از جمله ایشان، در کلیه بحران های تحمیل شده به کشور کارساز بوده و خواهد بود و میتوان با استفاده از تمامی ظرفیت های نقد با حفظ حرمت و حقوق شهروندی هم چنان این باب را باز نگهداشت.

هیئـت مـدیره انجمن جـراحان ارتـوپدی ایـران