ما ز بالاییم و بالا می‌رویم / به یاد دکتر مجید عیوض ضیایی

آبان ۱۵, ۱۳۹۵

دکتر مجید عیوض ضیائی در سال ۱۳۲۵ در تبریز متولد شد. وی پس از پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه در این شهر، در سال ۱۳۵۱ موفق به اخذ درجۀ دکترا از دانشگاه تبریز گردید. در سال ۱۳۵۳ ، بعد از انجام خدمت سربازی، در امتحان ورودی دستیاری ارتوپدی مرکز توان بخشی شفایحیاییان پذیرفته شد. در سال ۱۳۵۷ ، با گذراندن آزمون بورد، درجه تخصص ارتوپدی را دریافت کرد. وی عضو پیوسته انجمن ارتوپدی ایران و عضو کالج بین المللی جراحان ارتوپد بود.

در سال ۱۳۵۸ ، بعنوان متخصص ارتوپد در سیستم تربیت و آموزش دستیاری بیمارستان شفا وارد گردید و به دنبال تحولات دانشگاه علوم پزشکی ایران، به عنوان عضو هیئت علمی پذیرفته شد و از سال ۱۳۶۵ به بعد، کلینیک جراحی شانه را در بیمارستان شفا راه اندازی کرد.

ایشان در دوره پنجم هیئت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ایران (۱۳۸۲ – ۱۳۸۴) عضو علی‌البدل و در دوره ششم (۱۳۸۴ – ۱۳۸۷) دبیر انجمن و همچنین در دوره هفتم هیئت مدیره (۱۳۸۷ – ۱۳۹۰) و دوره هشتم (۱۳۹۰ – ۱۳۹۲) عضو علی‌البدل بودند.

در سال ۱۳۸۷ ایشان دبیر شانزدهمین کنگره انجمن ارتوپدی بودند. همچنین با تلاش و پشتکار ایشان کتاب «نگاهی به تاریخ جراحی ارتوپدی» در سال ۱۳۸۴ نگاشته شد که یادگاری ارزنده‌ای از آن عزیز می‌باشد.

روحش شاد، یادش گرامی

 

حضور مرحوم دکتر مجید عیوض ضیایی در ۲۴امین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران

 

تصویر جلد کتاب “نگاهی به تاریخ جراحی ارتوپدی” نوشته مرحوم دکتر مجید عیوض ضیایی

کتاب “نگاهی به تاریخ جراحی ارتوپدی” نوشته مرحوم دکتر مجید عیوض ضیایی